Rozštěpení tukových buněk

Rozštěpení tukových buněk

Tukové buňky v podkoží tvoří samostatnou, pro organismus velmi důležitou vrstvu, která chrání tělo před horkem a chladem a slouží jako zásobárna vody a živin.
Za normálního stavu jsou tukové buňky velké asi jako hlavička špendlíku, při celulitidě však hravě nabývají až desetinásobku běžné velikosti.

Abychom pochopili důvody "nabobtnání" buněk a vznik celulitidy, musíme si vysvětlit některé fyziologické pochody a látkovou přeměnu. Člověk potřebuje k životu energii. Tu přijímá z "upotřebitelných" složek potravy - živin (bílkoviny, tuky, uhlohydráty). Živiny jsou trávícím traktem (počínaje slinami při žvýkání, žaludečními šťávami a konče hormony a enzymy v tenkém střevě) postupně rozloženy v mikroskopické částečky a krví dopraveny tam, kde je zapotřebí energie: do svalů a všech orgánů, tedy i kůže. Zde se přes mezibuněčný prostor dostávají živiny a kyslík ke svému cíli – podkožním buňkám. Jsou to právě buňky, které plní nezastupitelnou funkci jakési "elektrárny", výrobny energie organismu, v nich dochází ke spalování živin.

Živiny, které nebyly metabolicky plně využity a spáleny nebo jejichž přísun byl vzhledem k nadbytku stravy přebytečný, se při nedostatečně fungujícím lymfatickém systému (systém lidského organismu, zajišťující odvod zplodin metabolismu z těla) v podkoží ukládají.

Souhrnně hovoříme o TZV. DEPOZITNÍM TUKU. Tyto buňky mají tendenci se zapouzdřovat a zvětšovat a vedou tak ke vzniku nepěkných tukových polštářků. Řešení problému: tukové buňky, stejně jako veškeré odpadní látky, musí být odvedeny z těla ven.

Ne všechen odpad však může být lymfatickým systémem odveden. Některé tukové buňky dosahují již takových velikostí, že neprojdou mezibuněčným prostorem a stěnami cév. V medicíně byly popsány dokonce buňky o velikosti fazolí. Proto musí být nejprve rozmělněny.

Řešením je unikátní "baňková" metoda SPM pracující na bázi podtlaku. Stimulace kůže speciální technikou s přesně korigovanou hodnotou podtlaku zvyšuje přísun krve do krevních vlásečnic. Více krve = více kyslíku. Více kyslíku = urychlení štěpných reakcí.

Rozstepeni tuku

1. Nabobtnalé a zapouzdřené tukové buňky v podkoží plné škodlivin a odpadních látek


Rozstepeni tuku 2. Štěpení tukových buněk pulzním vakuem. Nasátím kůže do speciálních baněk pomocí podtlaku dochází ke ztenčení buněčné stěny a zlepšení její průchodnosti. Do buňky tak proniká velké množství kyslíku, který je do podkoží přiváděn krví díky stimulaci kůže rychlými pohyby baněk. Kyslík proniká do tukových buněk, spaluje v nich tuk a uvolňuje energii.

Rozstepeni tuku 3. Rozštěpené tukové buňky a zplodiny metabolismu jsou lymfatickým systémem z podkoží odvedeny do vylučovacích orgánů a těmi z těla vyloučeny. Dochází ke zmenšení tukových polštářů a odstranění celulitidy.
Vedle unikátní patentované metody SPM, která je stěžejním ošetřením diferencovaného ošetření celulitidy firmy Weyergans, požíváme i další vysoce účinné procedury zaměřené na odbourávání tukových zásob.

ZpětO nás | Procedury | Akce | Rezervace | Kontakt | Dárkové poukzy

Odkazy | Kamerové systémy | Dieta jídelníček | Dieta modelek | Kamerový systém

2014 - Dreambody.cz | Sokolovská 126/40 Praha 8 - Karlín. Kavitace, Lymfatická masáž, Odstranění celulitidy | Mapa webu